Biblioteka Publiczna Gminy Wicko

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów."
Kartezjusz


"Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH" Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM

 

4 października pisarze po raz jedenasty ruszyli w trasę po województwie pomorskim w ramach akcji "Z książką na walizkach"! Tym razem, z okazji 50-lecia Orderu Uśmiechu, hasłem przewodnim jest "Uśmiech na medal".

Na 33. spotkaniach z dziećmi i młodzieżą autorzy opowiedzą o swojej pracy i książkach, a tym samym zachęcą młodych ludzi do czytania.

W tym roku Biblioteka w Wicku miała ogromną przyjemność gościć na spotkaniu autorskim w ramach „pomorskich walizek” Pawła Beręsewicza.

 

Na początku spotkania pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej uczestniczącym w spotkaniu uczniom klas V z Zespołu Szkół w Wicku. Mogliśmy usłyszeć,  że Pan Paweł pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, a następnie  zajął się pisaniem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W związku z tym pisarz sprawdził u publiczności znajomość języka angielskiego.

 

Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa. Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Pisarz opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód. 

 

Spotkanie żywe i pełne ekspresji, zakończyło się wpisywaniem dedykacji do książek i kroniki oraz rozdawaniem autografów. Paweł Beręsewicz na pewno na wielu twarzach dzieci wywołał „uśmiech na medal”, bo było naprawdę wesoło. Autor na pewno zyskał nowych czytelników swoich książek, a dzieci - możliwość bezpośredniego kontaktu ze znanym pisarzem.

 

 

BIP
NOWOŚCI WYDAWNICZE

Licznik odwiedzin
Wszystkich: 125 094
Wczoraj: 46
Dzisiaj: 47
Online: 1

© 2014 | Biblioteka Publiczna Gminy Wicko
ul. Parkowa 2, 84-352 Wicko
Tel.: 59 8 663 422